گالری تصاویر
پیوندهای مهم
 • پورتال امام خمینی
 • دفتر مقام معظم رهبری
 • ریاست جمهوری
 • معاونت امور مجلس
 • نقشه جامع علمی کشور
 • Ministry of Science, Research and Technology
 • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری دومین نمایشکاه بین المللی صنعت گاز در ایران از پنجم لغایت هشتم شهریور 1398


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری دومین نمایشکاه بین المللی صنعت گاز در ایران از پنجم لغایت هشتم شهریور 1398

بر اساس جایگاه برتر ایران در ذخایر گازی جهان، برنامه های راهبردی و کلان ایران در صنعت گاز، پیشرفت های کشور در این بخش از صنعت به همراه شکل گیری همکاری های بین المللی و همچنین نقش گاز در توسعه پایدار و افزایش ثروت های ملی، " نمایشگاه بین المللی گاز ایران " برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت و گاز و البته صنعت نمایشگاهی ایران در شهریورماه سال 1397برگزار شد تا متولیان و دست اندرکاران این صنعت در ایران و جهان به طور اخص در یک رویداد بین المللی در تهران گرد هم آیند.

این نمایشگاه کلیه فعالیت ها، محصولات، تجهیزات، خدمات و فناوری های زنجیره ارزش صنعت گاز را به طور کامل شامل می شود.

اهداف برگزاری این نمایشگاه تخصصی عبارتند از:

 1. ارتقاء جایگاه بین المللی ایران در برگزاری رویدادهای طراز اول انرژی و زمینه سازی برای برپایی ادواری نمایشگاه جهانی صنعت گاز به میزبانی ایران و کشورهای عضو مجمع تولیدکنندگان و صادرکنندگان گاز (GECF)و نقش آفرینی در توسعه صنعتی، تجاری و فناورانه صنعت گاز جهان
 2. زمینه سازی برای توسعه صنعت و تجارت گاز ایران و انتقال فناوری در چارچوب سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی، برنامه ششم توسعه و همچنین راهبردها و برنامه های کلان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران
 3. ارائه توانمندی های ایران و کشورهای صاحب نام در صنعت گاز و زنجیره ارزش آن از طریق برگزاری یک رویداد کاملا تخصصی در راستای چشم انداز 2040 مجمع کشورهای تولید کننده و صادر کننده گاز (GECF)
 4. تبیین قابلیت های ایران به دلیل جایگاه برتر در ذخایر گازی جهان و معرفی فرصت های سرمایه گذاری و همکاری های مشترک در صنعت گاز کشور با محوریت توان داخلی به عنوان یک مزیت راهبردی
 5. ویژگی های دوره اول
 6. اولین دوره نمایشگاه در شرایط خاص حاکم بر فضای کسب و کار کشور، شرایط بین المللی ایجاد شده و علیرغم تمام محدودیت ها برپا شد و این خود یک موفقیت بزرگ و مقدمه ­ای برای IRGS 2020است. آنچه مهم است این که ایران از شهریور ماه 1397، دارای نمایشگاه تخصصی صنعت گاز شده است.
 7. نمایشگاه دوره اول مورد توجه مجمع کشورهای صادر کننده گاز GECFقرار گرفت. نماینده ویژه مجمع در مراسم افتتاحیه سخنرانی و اخبار نمایشگاه در سایت رسمی آن مجمع، انعکاس یافت.
 8. نمایشگاه صنعت گاز ایران به خوبی مورد توجه مخاطبان در داخل و خارج از کشور قرار گرفته که نوید بخش گسترش آن در دوره های آتی است.
 9. نمایشگاه صنعت گاز پیشنهاد ثبت " روز ملی صنعت گاز " در تقویم رسمی کشور را پیشنهاد داد و طرح آن یک ماه پس از برگزاری به مجلس شورای اسلامی و وزارت نفت ارائه شد.
 10. نمایشگاه گاز ایران پیشنهاد برگزاری نمایشگاه جهانی صنعت گاز را ارائه داده که تهران می تواند میزبان اولین دوره آن در سال 2020 باشد.
 11. حضور نماینده ملی شرکت گاز ایران در مراسم افتتاحیه و سخنرانی وی با تاکید بر اهمیت نمایشگاه همراه بود. وی رویکرد نمایشگاه را اولویت راهبردی شرکت ملی گاز ایران دانست.
 12. گام های توسعه نمایشگاه
 13. تصمیم ایران برای برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت گاز و معرفی نمایشگاه در سطح ملی و بین المللی، اولین گام توسعه این رویداد بوده که از ابتدای سال 97 اجرایی شده است.
 14. انتخاب همکار موجه بین ­المللی برای گسترش بخش بین ­المللی نمایشگاه و تعریف کارگاه­های تخصصی آموزشی در حاشیه نمایشگاه، دومین گام توسعه این رویداد است که در دوره دوم پیش بینی شده و از ابتدای مهر 1397 در دستور کار ستاد برگزاری قرار گرفته است.
 15. سومین گام، برگزاری نمایشگاه با مشارکت حداقل 300 مشارکت کننده داخلی و خارجی در RGS 2020 با برپایی همایش و کنفرانس تخصصی است.

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و یا  مشارکت در این نمایشگاه لطفا بر روی پیوند    http://www.gasshow.ir/fa    کلیک فرمایید 

 


١٩:٢٨ - 1398/02/09    /    شماره : ٥٦٨٥٨٨    /    تعداد نمایش : ٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران