معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > لابی نخست وزیر برای استفرار دفتر آژانس داروی اروپا در کپنهاگ


  چاپ        ارسال به دوست

لابی نخست وزیر برای استفرار دفتر آژانس داروی اروپا در کپنهاگ

 

لابی نخست وزیر برای استفرار دفتر آژانس داروی اروپا در کپنهاگ 

تعدادی از دفاتر مرکزی سازمانهای اروپائی در حال حاضر در لندن مستقر می باشند و با خروج بریتانیا از این اتحادیه، برگزیت، این دفاتر باید به سایر شهرهای اروپائی انتقال داده شوند. از آنجا که حضور سازمان های مهم  اروپائی به هر شهری اعتبار، اشتغال و امکانات می بخشد همه شهرها در کورس رقابت برای میزبانی برخی از این سازمان ها  شرکت دارند. گفته می شود میزبانی دفتر آژانس داروی اروپا 900 شغل جدید و درآمد یک میلیارد یوروئی بدنبال خواهد داشت.

دانمارک با اتکاء به شرکت های داروسازی خود، از جمله نوونوردیسک، بزرگترین تولید کننده انسولین در جهان،  درصدد است میزبانی آژانس داروئی اروپا را کسب کند.

در این راستا لابی های زیادی در جریان است. امروز لارس لوکه راسموسن، نخست وزیر، برای شرکت در اجلاس دو روزه اتحادیه اروپا عازم بروکسل است. گفته می شود مقصد بعدی دفتر مرکزی آژانس داروی اروپا یکی از مباحث این نشست خواهد بود و نخست وزیر دانمارک امیدوار است بتواند همتایان خود را ترغیب کند افتخار  میزبانی این دفتر به کپنهاگ واگذار گردد. 

کشورهای بلژیک، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ، رومانی، فنلاند، قبرس، مالت، یونان، پرتغال، اسلووانی، اسلوواکی، لهستان و مجارستان همگی در این رقابت شرکت دارند.

گفته می شود اسلوواکی که میزبانی هیچ سازمان اروپائی را در اختیار ندارد یک رقیب بالقوه برای دانمارک می باشد. (تی وی2)

 

 


١٨:١٩ - 1396/04/01    /    شماره : ٤٦١٦٠٩    /    تعداد نمایش : ٨٢خروج
جدول تعطیلات نمایندگی در سال 1396 | تماس با ما |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر