معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > در باره اسرائیل و فلسطین حقیقیت را بیان کنید


  چاپ        ارسال به دوست

در باره اسرائیل و فلسطین حقیقیت را بیان کنید

 

در باره اسرائیل و فلسطین حقیقیت را بیان کنید

منبع: روزنامه پُلیتیکِن          مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۱۹

نویسنده: Marcus Rubin         marcus.rubin@pol.dk

فرایند اسلو به بن بست رسیده است، نظام خودگردان بی ارزش است، و اسرائیل یک دموکراسی واقعی نیست. این واقعیت ها را بپذیرید، و به زندگی ادامه دهید.

حکومت اسرائیل به مرور زمان غنی تر شده، ارتش قوی تر شده، و جامعه توسعه یافته است. این گام ها به قیمت سرکوب یک قوم دیگر برداشته شدند. ماه جاری پنجاهمین سالگرد اشغال اراضی فلسطینی است و فاصله با صلح هرگز این قدر دور نبوده است. وضع جاری یک تراژدی برای اسرائیل و فلسطین، و یک ورشکستگی اخلاقی برای غرب است چون متحد اسرائیل - کشوری که در ایجاد این وضع مشارکت دارد - است.

طی چند دهه اخیر غربی ها برای کاهش عذاب وجدان خود میلیون ها دلار به نظام خودگردان فلسطین کمک مالی کردند؛ سیاست مذکور قبلاً عاقلانه به نظر می رسید، امّا فرایند اسلو به بن بست رسیده و حتی یک معجزه الهی این وضع را تغییر نمی دهد. در دوران بعد از تفاهم اسلو تعداد شهرک نشینان در کرانه باختری دوبرابر شده است. شهرک ها، پایگاه های نظامی، و جاده هایی که آنها را به یکدیگر وصل می کنند کرانه باختری را مانند پنیر سوراخ سوراخ کردند. در عین حال نظام خودگردان فاسد شده، به نحوی از انحاء شریک جرم اسرائیل در اراضی اشغالی شده، و در غزه بی نفوذ است. نظام خودگردان به نفع هیچکس - به ویژه فلسطینی ها - نیست. غرب باید جرأت داشته باشد و حقیقت را بیان کند: نظام خودگردان بی ارزش است، و اسرائیل یک دموکراسی نیست. کلیمیان در منطقه ای حکومت می کنند که اکثریت سرکوب می شود. اسرائیل یک دموکراسی برای یک اقلیت است. راه حل چیست؟ شاید این خاک مقدس به یک معجزه دیگر نیاز دارد.

 

 


١٢:١٨ - 1396/03/22    /    شماره : ٤٥٩٨٢٩    /    تعداد نمایش : ٩٤خروج
جدول تعطیلات نمایندگی در سال 1396 | تماس با ما |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر