معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > هشدار آمریکا به دانمارک: نه به خط لوله گاز روسیه


  چاپ        ارسال به دوست

هشدار آمریکا به دانمارک: نه به خط لوله گاز روسیه

 

هشدار آمریکا به دانمارک: نه به خط لوله گاز روسیه

آمریکا به دانمارک هشدار داده اجازه ندهد خط لوله گاز روسیه از آبهای سرزمینی آن عبور کند.

خط لوله 1220 کیلومتری نورداستریم2 که ارتباط بین ذخائر گازی روسیه با مصرف کنندگان اروپائی را با عبور از از دریای بالتیک به بندر گریفسوالد آلمان متصل می کند از نزدیکی جزیره بونهلم دانمارک می گذرد.

آمریکا مصمم است با ارائه گاز ارزانقیمت به اروپا از انجام این پروژه جلوگیری بعمل آورد. طبق قوانین بین الملل دانمارک تنها بدلائل محیط زیستی می تواند مانع عبور خط لوله از آبهای خود شود اما این کشور درصدد است با اصلاح قانون خود مسائل امنیتی و سیاست خارجی را نیز در آن دخیل نماید. 

معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در مسائل انرژی به روزنامه برلینسکه گفت: "به نظر عقلانی نیست که این پروژه انجام گیرد چون که گزینه های فراوانی پیش رو هست و سیاست انرژی اتحادیه اروپا هم این بوده که گزینه های متنوعی را در دستور کار قرار دهد تا به یک منبع متکی نباشد."  

به اعتقاد آمریکائیها آلمان، یک متحد اصلی ناتو، وابستگی زیادی به گاز روسیه دارد که می تواند تهدیدی برای این کشور قلمداد گردد. از طرف دیگر با راه اندازی خط لوله نورداستریم2 اوکراین میلیون ها کرون حق ترانزیت انتقال گاز روسیه به اروپا از آن کشور را از دست خواهد  داد. کشورهای دوست اوکراین مایل نیستند این منبع درآمد از آن کشور گرفته شود. (برلینسکه)

 

 


١٢:٥٨ - 1396/02/19    /    شماره : ٤٥٣٩٠٩    /    تعداد نمایش : ٣٧خروج
جدول تعطیلات نمایندگی در سال 1396 | تماس با ما |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر