معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > وزیر همگرائی، دونالد ترامپ دانمارک


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر همگرائی، دونالد ترامپ دانمارک

 

وزیر همگرائی دونالد ترامپ دانمارک

جشن کیک اینگر استوی برگ، وزیر همگرائی، بمناسبت پنجاهمین لایحه دولت در تشدید مقررات پناهجوئی در دانمارک بازتاب وسیعی در خارج داشته است.

روزنامه بیلد آلمان اینگر استوی برگ را "مونث ترامپ" نامید و وی را با ماری لوپن فرانسه و گرت ویلدرز هلند مقایسه کرد. در نوشته ای در این روزنامه چنین آمده است: "خود دانمارکیها هم از جشن گرفتن وزیر شوکه شدند. خانم استوی برگ معمار قانون موسوم به "قانون جواهرات" است که در سرتاسر دنیا تبلیغات منفی علیه دانمارک ایجاد کرد."

روزنامه نیویورک تایمز نوشت: "یک زمانی در گذشته نه چندان دور دانمارک به نوعدوستی، بودجه سخاوتمندانه کمک های خارجی و دیدگاه دوستانه اش نسبت به خارجیان افتخار می کرد اما زمانه عوض شده است. این هفته وزیر همگرائی این کشور گذراندن پنجاهمین قانون تشدید پناهجوئی را با یک کیک جشن گرفت."

این روزنامه همچنین به نقش خانم استوی برگ در درج آگهی در روزنامه های لبنانی اشاره می کند که در آنها از پناهجویان خواسته شده بود به دانمارک نیایند. 

تصویر خندان وزیر در مقابل یک کیک با پرچم دانمارک و عدد "50" در روزنامه های سوئدی، نروژی و اسپانیائی نیز بازتاب داشت.

خانم  استوی برگ دیروز از جشن کیک خود دفاع کرد و گفت: "پنجاه قانون تشدید مقررات پناهجوئی یک اتفاق مهمی بود. پیروزی های سیاسی در گذشته هم جشن گرفته شده اند."

خانم استوی برگ به روزنامه بی تی گفت که شخصا و با هزینه شخصی کیک را سفارش داده بود. (برلینسکه)

 

 


١٩:١٣ - 1395/12/26    /    شماره : ٤٤٥٤٥٩    /    تعداد نمایش : ٩٨خروج
جدول تعطیلات نمایندگی در سال 1396 | تماس با ما |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر