گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
سخنرانی در مراسم روز قدس 95


به
 نام خداوند بخشند و مهربان

سفرا و روسای محترم هیاتهای دیپلماتیک مقیم دانمارک

علما و خطبای محترم جمعه و جماعات،

میهمانان عالیقدر

السلام علیکم،

  با تبریک ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه بزرگ از همه شما عزیزان برای شرکت در این مراسم که به مناسبت روز جهانی قدس بر پا شده است، صمیمانه سپاسگزاری می نمایم ، امیدوارم خداوند به همه ما توفیق دهد که پیام این ماه بزرگ را که ماه همدردی با محرومان و بیچارگان و ماه نوعدوستی و برادری است، درک کرده و بتوانیم به وظایف ایمانی و انسانی خود در این ماه عمل نماییم.

حضار گرامی،

دشمنان اسلام که اتحاد مسلمانان و پیشرفت کشورهای اسلامی را مانعی برای گسترش سلطه خود بر دنیا می دانند، همواره دسیسه و توطئه هایی را علیه مسلمانان طراحی و اجرا می نمایند ، در شرایط حساس کنونی، هجمه های سیاسی، اقتصادی، تبلیغاتی و روانی دشمنان اسلام و تلاش آنها برای شعله ور کردن آتش تفرقه در میان امت واحده اسلامی، با هدف انحراف افکار عمومی جهان اسلام از جنایات رژیم صهیونیستی به حد اعلای خود رسیده است. آنان  با استفاده از اهرم گروه های افراطی و تکفیری نظیر القاعده و داعش از هر فرصتی برای اقدامات تروریستی بهره خواهند برد و در این زمینه برای آنان  کشور عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان ، ایران یا حتی دانمارک نیز  فرقی ندارد. در هرکجا از جهان که زمینه ای وجود داشته باشد، یا فرصتی دست دهد، برای نیل به اهداف خود بهره برداری خواهند کرد.

برادران گرامی :

امسال، مسلمانان جهان در شرایطی روز جهانی قدس را گرامی می دارند که حجم توطئه‌های دشمنان اسلام، آتش اختلاف، جنگ و افراط گری در بعضی از کشورهای اسلامی همچون سوریه، عراق و یمن روبه افزایش است . در چنین شرایطی، قطعاً ضرورت و اهمیت وحدت مسلمانان و کشورهای اسلامی علیه دشمنان مشترک بیش از پیش احساس می شود.

انتخاب هوشمندانه روز قدس در حقيقت تدوین نقشه راه جديدی در مسیر آزادسازي قدس عزيز و مبارزه با صهيونيزم غاصب بود. این راه روشن، طی سال های گذشته با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای (مد ظلهالعالی) همچنان دنبال شده است و ایشان با تاکید بر این که «مسأله فلسطین در صدر مسائل بین­الملل اسلامی است» اجازه نداده اند این آرمان بلند به فراموشی سپرده شود.

عالیجنابان و مهمانان گرامی؛

جمهوری اسلامی ایران با تأکید بر تداوم حمایت از ملت ستم دیده فلسطین، عقیده دارد که استقرار صلح پایدار در منطقه تنها از طریق به رسمیت شناختن حق تعیین سرنوشت ساکنان این سرزمین ـ اعم از مسلمان و یهودی و مسیحی ـ از سوی جامعه جهانی محقق می شود. به نظر ما تشکیل دولت مستقل فلسطینی ضروری است و راه حل قانونی و منطقی مسأله فلسطین، رجوع به آراء ساکنان اصلی این سرزمین است. در پایان، ضمن آرزوی گسترش دوستی و برادری میان همه کشورهای اسلامی ،  از خداوند متعال عزت و سربلندی برای  همه  مردم مسلمان  در سراسر گیتی و همه شما حضار گرامی مسألت دارم.

پیشاپیش عید سعید فطر را تبریک عرض می نمایم و از حوصله و توجه شما سپاسگزارم.

السلام علیکم و رحمت الله و برکاته

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران