گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
توصیه های مسافرتی

 

بسمه تعالی

 

توصیه های مسافرتی برای سفر به دانمارک ها  

سفارت جمهوری اسلامی ایران در دانمارک ضمن اعلام آمادگي براي ارائه مشورت به هموطنان ايراني و راهنمايي آنها در همه زمينه ها بويژه درخصوص مشکلات سفر و اقامت، توصیه می نماید هموطنان مقیم و سایر اتباع جمهوري اسلامي ايران در سفر به دانمارک ، نکات ذيل را مد نظر قرار دهند:

 1- چنانچه با پيشنهادات مالي، کاري، تجاري، اعطاي اقامت و تابعيت و ساير پيشنهادات اغوا کننده از سوي افراد ناشناس مواجه شدید، قبل از هر اقدامی در اين زمينه با وکيل خود يا سفارتخانه ها و سرکنسولگري هاي جمهوري اسلامي ايران مشورت نمائيد.
2- به توجه به افزایش سرقت و کیف قاپی بویژه در مراکز شلوغ و پر رفت و آمد مثل فرودگاه ها و ایستگاه های قطار، حفاظت از مدارک مسافرتي، اموال و ساير اشياء ارزشمند و رعايت مسائل مربوط به ايمني و امنيت خود را در اولویت قرار دهید.

2- از نشان دادن پول در مجامع عمومي و مکان هاي پر جمعيت، رفت و آمد به تنهايي در شب و يا در مکانهاي خلوت يا مشکوک، سوار شدن در اتومبيل هاي غير از خودرو هاي نقليه عمومي و نظایر آن خودداری نموده و مراقبت مدارک، پول و اشياء پر ارزش خود باشید. ضمنا توجه داشته باشید که قوانین دانمارک اجازه خروج بیش از 10 هزار یورو ارز همراه مسافر را نمی دهد. 
3- عموما در هنگام ورود به کشور مقصد، افراد ناشناس و بعضا ايراني با عناوين مختلف از جمله مترجم، راهنما و غیره به شما مراجعه نموده و پيشنهاد مساعدت را دارند؛ توصيه مي گردد به آنها اعتماد ننموده و حتي هدف از مسافرت خود را نيز به ايشان بازگو ننمائيد.

4- در صورتی که مایل  به سرمايه گذاري مشترک با شرکای دانمارکی در این کشور یا ایران هستید، توصيه ميشود جهت جلوگيري از ضرر و زيان و از بين رفتن حقوق خود قبل ازهر گونه اقدامي با سفارت جمهوري اسلامي ايران در دانمارک مشورت نموده و امور تجاري خود را از طريق مراجع رسمي پيگيري نمائيد. ضمنا دانمارک عضو منطقه پولی یورو نمی باشد.

5-  با توجه به افزايش کلاهبرداري از اتباع ايراني در کشورهاي مختلف و وجود خطرات مالي و حتي جاني ، به اتباع ايران توصيه مي گردد ضمن رعايت احتياط و نکات ايمني ، به افراد و گروههاي ناشناس که به عناوين مختلف به شما مراجعه مي کنند. اعتماد ننمائيد.

6- با توجه به افزايش کلاهبرداري هاي اينترنتي از طريق ارسال پست االکتريکي با استفاده از نام شرکتهاي شناخته شده، به اتباع ايران توصيه ميگردد از پاسخ گوئي به پست هاي الکتريکي جعلي که شما را برنده جايزه کلاني معرفي نموده و جهت دريافت جايزه از شما درخواست ارسال مبلغي جزئي براي حواله آن يا حتي براي مسافرت به کشور خاصي دعوت ميکنند.، خودداري نماييد.

 

7- چنانچه  مایل به سفر به دانمارک باشید باید از قبل اطمینان حاصل کنید که روادید سفر یا اقامت در دانمارک و یا کشورهای شنگن را دارید. روادید معمولا برای اقامت کوتاه مدت (کمتر از سه ماه) در دانمارک و سایر کشورهای عضو شنگن صادر می شود. اشتغال در طول اقامت تحت پوشش روادید امکان پذیر نیست.

8- برای اقامت های بیش از سه ماه باضافه اقامت های مرتبط با تحصیل و اشتغال، از جمله اوپر (خدمه خانگی) مجوز اقامت و /مجوز کار مورد نیاز است. اما قوانین جداگانه ای  برای کشورهای اسکاندیناوی (نوردیک)، اعضای اتحادیه اروپا، و سویس و لیختاین ایشتاین جاری است.

 

9- تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان کشورهای EU/EEA و دانشجویان برنامه تبادل دانشجو و شهروندان کشور سوئیس مجانی می باشد. دانشجویانی که دارای اقامت دائم، اقامت موقت قابل ارتقاء به اقامت دائم بوده و یا اولیاء آنها با وجود اینکه از کشورهای غیر EU/EEA بوده اما در دانمارک مشغول کار باشند، نیز شهریه پرداخت نمی کنند. سایر دانشجویان باید شهریه پرداخت کنند. میزان شهریه سالانه برای دوره های تمام وقت بین 45000 تا 120000 کرون دانمارک (8000 - 12000 دلار آمریکا) متغیر است. حتما از موسسه مورد نظر خود سؤال کنید. 

 

10- در صورتی که مایل به استفاده از نظرات مشورتی پلیس بین الملل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در مورد مشکلات مبتلابه در داخل ایران یا کشور محل هستسد، لطفا با بخش کنسولی سفارت تماس حاصل فرمایید.

11- با توجه به آگاهي نسبی همکاران این نمايندگي از مقررات کشور متوقف فيه، در صورت بروز هرگونه مشکل تجاري با اتباع يا مقامات محلي مي توانيد از راهنمائي و مساعدت سفارت استفاده نمائيد.

12- بر اساس قانون مصوب دانمارک پس از ورود بی رویه مهاجران به اروپا، دارایی بیش از ده هزار کرون افرادی که به عنوان پناهجو وارد دانمارک می شوند از سوی دولت دانمارک مصادره خواهد شد. 

 

 

 

 

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران